Řidičská oprávnění

Seznam jednotlivých řidičských oprávnění.

Provádíme výuku a výcvik všech skupin řidičského oprávnění kvalifikovanými lektory.

Pokud máte zájem nastoupit do Autoškoly, je pro Vás podstatná řádně vyplněná žádost o řidičské oprávnění. Tu si můžete stáhnout z naších stránek nebo vyzvednout v kanceláři autoškoly a na požádání ji můžeme i zaslat poštou. Žádost o řidičské oprávnění i posudek o zdravotní způsobilosti musí být potvrzeny všeobecným praktickým lékařem. U osob mladších 18 let musí být ještě navíc podepsána zákonným zástupcem.

Při podání žádosti požadujeme zálohu 50% z ceny školného, zbytek částky lze uhradit do závěrečné zkoušky. Termíny zahájení Vám sdělíme po telefonické či osobní domluvě, kurzy jsou individuální pro každou skupinu.

Výuka teorie probíhá na učebnách v prostorech autoškoly, tudíž nemusíte nikam docházet. Nauka o konstrukci a údržbě vozidla probíhá v učebně i u vozidla. Povinností je i absolvování zdravotní přípravy, kterou provádí školený zdravotnický pracovník, taktéž v našich prostorech.

Praktický výcvik začíná na autocvičišti, postupně se žák učí zvládat minimální provoz, střední… Snažíme se o co největší komfort pro naše zákazníky, proto máme vozidla odpovídající současným trendům, mimo jiné i vybavená klimatizací. Pravidelně obnovujeme vozový park dle posledních zákonných požadavků.

B
Od 18 let, opravňuje k řízení motocyklů s maximální konstrukční rychlostí 45 km/h a mopedů, motorových vozidel s max. přípustnou hmotností do 3 500 kg a maximálně  8 místy k sezení, kromě místa řidiče. Smí být připojeno přípojné vozidlo o max. přípustné hmotnosti do 750 kg. Dále opravňuje k řízení jiných souprav, traktorů a samojízdných pracovních strojů s max. přípustnou hmotností do 3 500 kg.
C
Podmínkou pro získání sk. C je vlastnit řidičské oprávnění skupiny B. Opravňuje k řízení motorových vozidel s max. přípustnou hmotností nad 3 500 kg. Smí být připojeno přípojné vozidlo s max. přípustnou hmotností do 750 kg.
B+E
Podmínkou pro získání sk. B+E je vlastnit řidičské oprávnění skupiny B. Opravňuje k řízení jízdních souprav, složených z motorového vozidla sk. B a přípojného vozidla nad 750 kg.
CE
Podmínkou pro získání sk. CE je vlastnit řidičské oprávnění skupiny B,C. Opravňuje k řízení jízdních souprav, složených z motorového vozidla sk. C a přípojného vozidla s max. přípustnou hmotností nad 750 kg.
D
Od 24 let, opravňuje k řízení motorových vozidel určených pro přepravu osob s více než 8 místy k sezení, kromě místa řidiče. Smí být připojeno přípojné vozidlo s max. přípustnou hmotností do 750 kg.